Göçmen Hamamı - Oktay Sinanoğlu

Kitap, günümüzde kana ve paraya susamış bir kaç ailenin “Yeni Dünya Düzeni” ve ya “Tek Dünya Devleti” arayışlarını anlatıyor.

Göçmen Hamamı - Oktay Sinanoğlu
Photo by Martin Sanchez / Unsplash
“Akla ne işle uğraşacağını Gönül öğretir, Gönül gelişmezse Akıl kötülüklerle uğraşır.Onun için düsturumuz Bilim+Gönül’dür.”Oktay Sinanoğlu.

Papa 2. Pius’a yazdığı bir mektupta Fatih Sultan Mehmet şöyle demiştir;”İtalyanlarla aynı kökten olduğumuz ve onlar gibi Rumlardan Hektor’un kanının intikamını almaya hakkım olduğu halde, İtalyanların bana düşmanca davranmalarına ve Rumları bana karşı korumalarına hayret ediyorum.”
Montaigne’in Denemeler kitabında geçer bu sözler.

İlk okuduğumda sadece politik bir sözden ibaretti benim için bu sözler, bir anlamı olmadı. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan “Sümerler Türktü” babından tartışmalar ve Oktay Sinanoğlunun bu kitabında geçen” Türkler Anadoluya 10 bin yıl önce zaten gelmişlerdi.” tezi bu cümlelere bambaşka anlamlar katıyor. Acaba, Truvalılar Türk müydü ve Fatih bundan haberdar mıydı?

Kitabın konusu bu değil elbet ama bana göre ilgi çekici bir parçası. Kitap, günümüzde kana ve paraya susamış bir kaç ailenin “Yeni Dünya Düzeni” ve ya “Tek Dünya Devleti” arayışları sırasında insanları, ülkeleri nasıl sömürdüğünü ve ülkelerin temel stratejik kaynaklarından tutun eğitim sistemlerine kadar nasıl ele geçirdiğini konu ediyor.

Bu tartışmaların bir çoğunu youtubedaki illüminati konulu vidyolarda görmüşsünüzdür zaten. Ancak bu kitabın farkı size daha somut ve daha inandırıcı delillerle gelmesi. Zaten yazarının Oktay Sinanoğlu olması da güvenilirlik için yeterli bir sebep, kendisi dünyanın en genç profesörü, daha nolsun.

Ayrıca, kitapta yazılanlar artık saklanan şeyler değil. Göz göre göre yapılıyor bu sömürüler ve bu sömürüden kurtulmanın, bu sömürüye dur demenin ilk aşaması da bilinçlenmek. Bunu istiyor Oktay Sinanoğlu kitabında.