2022 Yılında İzleyip Bitirdiğim Diziler

Geçtiğimiz yıl içerisinde izleyip beğendiğim ve bir çırpıda bitirdiğim dizileri listeledim.

2022 Yılında İzleyip Bitirdiğim Diziler

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor, benim bir diziyi bitirmiş olmam o diziyi gerçekten beğenmiş olmam anlamına geliyor. Hiç bir diziyi zorla izleyip bitirecek kadar zamanım yok.

Bu yüzden aşağıda listeleyeceğim diziler benim aynı zamanda tavsiye ettiğim dizilerdir.

Şunu da bilmek gerekir ki ben genelde fantastik, gizem ve gerilim içerikli dizileri seviyorum.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak listemize başlayalım.

Castle Rock

Castle Rock, Stephen King'in eserlerinden esinlenilerek yazılmış bir senaryoya dayanıyor. Maine adlı bir kasabada meydana gelen akılalmaz olayları konu alıyor.

The Lore

Amazon Prime üzerinde yayınlanan dizi yine gizem türünde bir antolojik dizi. Yani her bölümü ayrı oyuncular ve hikaye barındırıyor ancak konusu geçmişte yaşanmış gizemli hikayeler.

The Boys

The Boys bir kahraman dizisi. Bildiğiniz, superman, örümcek adam vs türünden kahramanlar. Ancak farkı, olağanüstü güçlere sahip olmayan bazı kişilerin bu kahramanlara karşı savaşması. Sebep, bu kahramanların görünenin aksine topluma karşı affedilmez suçlar işlemeleri.

Bu dizi de amazon prime da yayınlanıyor.

The terror

The Terror, İngiliz donanmasına bağlı iki geminin kuzey kutbuna yakın bir yerden okyanusu geçmeye çalışırken başlarından geçen gizemli olayları ele alıyor.

Dizi de aksiyon çok fazla olmasa bile kurgusu sayesinde sizi koltuğunuza yapıştırıyor ve bir çırpıda hepsini izleyesiniz geliyor.

Happy

Happy, kızı kaçırılan eski bir polisin kızını kurtarmak adına girdiği mücadeleyi anlatıyor. Bu bir suç dizisi olmasına rağmen kahramanımızın hayali arkadaşı Happy sayesinde bir kara komediye dönüşüyor.

Zaman Çarkı

Yine hikayesi fantastik bir evrende geçen bir dizi.

The Witcher

Oyunu çok beğenilince dizisini yapmışlar. Şimdilik netflix üzerinden iki sezonu var.

Upload

Amazon Prime dizisi. Öldükten sonra beyninizin daha doğrusu bilincinizin sanal bir dünyaya yüklenmesi ile ilgili. Bilim kurgu seviyorsanız sizi şaşırtabilir.

The Tick

Bir kara mizah. Sıra dışı bir kahramanlık dizisi. Tick adlı bir kahramanın birine yardım etmesiyle alakalı.

Tales From The Loop

Paralel evren dizilerini seviyorsanız kaçırmayın.

NOS4A2

Suç dizisi. Çocukları kaçırıp onları dönüştüren bir adam ve çocuğunu ondan korumaya çalışan bir anne.

Inside no.9

Antolojik bir dizi. Her bölüm ayrı bir hikayeden oluşuyor. İzledikten sonra derinlemesine düşündürecek ve şaşırtacak harika bir dizi.