13386391322263420614İngilizce Öğretmeni ve Sosyoloji mezunuyum. Öğretmenliğin dünyanın en güzel mesleği olduğuna inanıyorum. Okulumdan ve öğrencilerimden memnunum. Kendim ve bir çok dünyevi işlerin ise daha iyi olabileceğine inanıyorum.

Dönem dönem kitap okumayı, bisiklete binmeyi, gezmeyi, spor yapmayı, fotoğraf çekmeyi ve satranç oynamayı seviyorum ama zamanımın çoğunu evde harcarım. Uzun dönemli tek aktivitem budur.

En sevdiğim yazarlar: Kafka, Cemil Meriç, Ali Şeriati, Dostoyevski, Gogol, İskender Pala, Ahmet Hamdi Tanpınar, Orhan Kemal.

Hayran olduğum yazarlar: Kafka, Cemil Meriç, Ali Şeriati,

En sevdiğim şairler: Nazım Hikmet, Turgut Uyar, Attila İlhan, Ümit Yaşar.

Dünya ile ilgili görüşlerim değişkendir. Ömrümün sonuna kadar hep yeni bir şeyler öğreneceğimi düşündüğümden mutlak doğruyu (mutlak doğru var mıdır onu da bilmiyorum) bulabileceğimi ve bu olaya bir nokta koyacağımı sanmıyorum.

Belki bu sebeplerden, kimsenin düşüncesini değiştirmek, kimseyi etkilemek ve ya yoldan çıkarmak gibi bir niyetim veya hedefim yok. İnsanlara doğruyu yanlışı öğretmek gibi bir küstahlığa düşme hedefim yok. Burada yazanlar naçizane kişisel fikirlerim ve bir nevi self- terapidir. Dünyayı değiştirmek, kurtarmak gibi hedeflerim yok.

Yine de yazdıklarım birilerinin işine yararsa bu beni mutlu eder!

Sosyal Medya:

Instagram: instagram.com/sanografi

instagram.com/umityasar_foto