İngilizce 2. El Kitap Alabileceğiniz Siteler

İngilizce bilmenin en güzel yanlarından bir tanesi dünya çapında kaliteli kitapları Türkçeye çevirilmesini beklemeden okuyabilmek. Bir kitabı orijinal dilinde okumak demek onu daha iyi anlamak demektir. Ancak maalesef ülkemizde bu kitapları orijinal dilinde bulmak oldukça zor.

İngilizce kitap satan bir kaç tane güzel site mevcut ama her zaman her kitabı bulmanız mümkün olmuyor. Yurtdışından ise kitap almak genellikle pahalıya patlıyor çünkü bu ülkelerde kitaba hakettiği değer verildiğinden olsa gerek, biraz pahalı. Yine de demokraside çareler tükenmiyor. Yurtdışında ikinci el kitapları ücretsiz kargoyla evinize kadar gönderen siteler var.

Bir İnsan Neden İngilizce Kitap Okur?

  • İngilizce kitap okumak ya da okumamak için herkesin farklı sebepleri olabilir. Avantajları bana göre şunlar:
  • Bir kitabı anadilinde okumak eğer o dili biliyorsanız kitabı daha iyi anlamanızı sağlar. Çevirilerden kaynaklanan hatalardan ve belirsizliklerden korunursunuz.
  • Bildiğiniz bir dili unutmaktan kurtulur, kelime hazinenizi geliştirir ve düşünce gücünüzü artırırsınız. Boşuna denmemiş, bir dil bir insan iki dil iki insan diye.
  • Türkçeye kazandırılmamış kitapları da okuma şansına kavuşursunuz. Her kitap Türkçeye çevrilmiyor ya da çevrilse bile biraz geç kalabiliyor. Onları beklemek zorunda kalmazsınız.

İngilizce 2. El kitap Alabileceğiniz Siteler

Yurtdışından geldiği için bazı dezavantajları olsa da benim bizzat alışveriş yaptıklarım dahil, ücretsiz kargo hizmeti sunan siteler var. Bana göre tek dezavantajları ise teslimatın biraz uzun sürmesi. Olsun bu kadarcık denilebilecek bir kusur bu.

1.Better World Books

Tüm dünyaya kitap gönderen sitelerden bence en iyisi. Her zaman aradığınız kitabı bulamasanız da bulunan kitaplar genellikle açıklamasında belirtildiği gibi temiz ve kullanılabilir oluyor ve geç de olsa kitaplarınız sorunsuz bir şekilde elinize ulaşıyor. Bu site kitap okuma alışkanlığını yayma gibi güzel bir de misyon edinmiş ve ihtiyaç duyulan bölgelere ücretsiz kitaplar ulaştırıyor.

2.Book Depository

Bu site başlıkta belirtildiği gibi ikinci el değil sıfır kitaplar sayıyor ama fiyatlar oldukça uygun ve aradığınız kitapları bulmanız daha kolay. Bu site de dünyanın her tarafına ücretsiz kargo seçeneği sunuyor.

3.Alibris

2. El İngilizce kitap denilince ilk akla gelecek sitelerden bir tanesidir, alibris.com. Tüm dünyaya ücretsiz kargo ile gönderim sağlıyorlar. Gayet güvenli bir site ve zaman zaman güzel indirimler yapıyorlar.

4.ThriftBooks

Gördüklerim arasında en ucuz kitaplar bu sitede ve Türkiyeye de gönderim yapıyorlar. Ancak bu sitede kargo ücretsiz değil, en azından her zaman. Yine de uzun vadede kargo ücretini karşılar diye düşünüyorum.

5.Amazon

Dünyanın en büyük alış veriş sitesinin kitap satarak işe başladığını biliyor muydunu? Amazon hala hem sıfır hem de ikinci el kitaplar satıyor ya da aracılık ediyor ama ücretsiz kargo seçeneğini bulmak zor ya da imkansız olabilir. En çok satan kitaplara buradan ulaşabilirsiniz:

6.Ebay

Amazon gibi dünya devlerinden olan Ebay’de de kitaplar satılmakta ancak yine kargo sorunu bu sitelerde de sizi bekliyor. Eğer kargo sorunu yaşamak istemiyorsanız ilk iki seçenek tam size göre.

Yorum yapın