Özgecan Aslan

Söylenecek hiç bir söz edilecek hiç bir küfür, yapılacak hiç bir eylem bu kızcağızın başına gelenleri lanetlemek veya yaşanılanları hafifletmek için yeterli değil. Bu yüzden hiç bir söz de söylenmemeli zaten, yapılacaklar sessizce yapılmalı, acılar sessizce çekilmeli.

Bu olaydan bu yana yaşanılan diğer binlerce tecavüz olayı gibi, her gün tecavüz edilerek bir psikopata dönüştürülen yüzlerce çocuk gibi. Gündeme gelecekse bunların hepsi birlikte gündeme gelmeli. Anadolu’da her gün kaç tane çocuk tecavüzü davası oluyor sizce, kaç tane hunharca öldürülen bir masum var? İlla tecavüz edilmesi gerekmiyor. Daha geçen hafta benim memleketimde kafasına çivi çakılarak öldürülen insanım var benim. Olayı sadece toplumsal cinsiyet saldırısına indirgemek işlenen diğer cinayetleri meşru göstermek demektir neredeyse….

Boşuna işi idam cezasına getirmeyi vs de düşünmeyin. Önce var olan yasaları uygulamayı, adaletin gereklerini yerine getirmeyi denemeli. Ekmek çalana üç sene, milyar dolar çalana sıfır ceza verildiği ülkede adaletten bahsetmeyin bana.
O yüzden idam demeyin bana… Aklı başında olan bir insan için ömür boyu hapis cezası bile yeterince korkutucu olmalı, zaten aklı başında olan biri böyle bir şey yapar mı? Bunların hepsi hasta… Hastalıklarının sebebi de kendilerine zamanında yapılmış olanlardır belki de…

Haberlerin sürekli tekrarlanmasıyla sanki tecavüz ve cinayetlerde artış olduğu algısı oluştu. Hayır cinayetler tecavüzler bir günde artmadı , sadece şu an ses çıkaranlar o zaman susuyordu. Bir hafta sonra da susacaklar. O zaman da her şey normale dönmeyecek, cinayetler ve tecavüzler devam edecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

scroll to top