Memleketimden İnsan Manzaraları 1 – Gaziantep Kalesi

Memleketimden İnsan Manzaraları aslen Nazım Hikmet‘in yazmış olduğu ve Türkiyedeki insan manzaralarını şiirsel bir dille daha doğrusu direk şiir olarak yazdığı kitabın adı. Elimde Nazım Hikmetin tüm şiirlerinin bulunduğu, Yapı Kredi Yayınlarından bir kitap var. Bu kitapta memleketimden insan manzaraları isimli bölümü gördüğümde hem isim hem de Nazım Hikmetin insanları resmetme şekli hoşuma gitmişti. Aklımdan bu Nazım Hikmet’in resmettiği bu insanları fotoğrafa dökmek gibi bir fikir geçti. Pek mümkün değil ancak, memleketimde yine de fotoğraflanacak çok insan manzarası var. Ben de bu insanları fotoğraflayıp blogumda ve instagram adresimde paylaşmaya karar verdim.

İlk fotoğraflar da Gaziantep Kalesi ve çevresini gezerken geldi. Burada fotoğrafları çekilecek çok fazla insan var. Ben sadece birkaç fotoğraf çekebildim ama işin güzelliğini ve zevkini keşfetmek için yeterliydi. İşte Çektiğim o fotoğraflar:

Diğer fotoğrafları ve sonraki insan manzaralarını görmek isterseniz Instagram adresime beklerim: instagram.com/sanografi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

scroll to top