Memleketimden Doğa Manzaraları 1- Küp Şelaleleri (Aladağ / Adana)


Daha önce memleketimden insan manzaraları diye bir seriye başlamıştım. Düşündüm ki bunu memleketimden doğa manzaraları ya da memleketimden tarih manzaraları diye genişletebilirim. İşe henüz çoğu insan tarafından keşfedilmemiş bir doğal güzellikle başlıyorum, Aladağ Küp Şelaleleri.

Adana merkezden yaklaşık 130 km uzaklıkta bir güzellik bu. Ancak bu 130 kmlik yolu iki buçuk saatte alabiliyorsunuz çünkü yolun son bölümü toprak ve oldukça kötü ve yorucu. Gizli ve güzel kalmasının sebeplerinden biri de bu olsa gerek.

Şelalelerin olduğu bölgede araçlarınızı park edip dinlenebileceğiniz, yemeğinizi yiyebileceğiniz alanlar mevcut. Yine de bazı konularda hazırlıklı gitmenizde fayda var, mesela gölge oluşturabilecek ya da üzerine oturmak için kullanacağınız bir şeyler. Hatta çadırınızı alıp kamp bile yapabilirsiniz ki bence en güzeli bu olurdu.

Bunun dışında eğer günübirlik gidecekseniz gideceğiniz saati ve günü dikkatli seçmekte fayda var. Haftasonu giderseniz çok kalabalık olabilir mesela ya da öğle saatlerinde orda olursanız kararmış olarak dönebilirsiniz, bu denizde bronzlaşmaya pek benzemez yalnız.

Mayonuzu yanınıza almayı sakın unutmayın. Böyle bir yere gidip yüzmeden gelmek olmaz. Yüzmek için harika alanlar mevcut.

Ve son olarak instagram hesabımı takip etmeyi unutmayın.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.