Kendinizi Geliştirmek İçin En İyi 10 Fotoğrafçılık Blogu


Pahalı bir hobi olmasına rağmen fotoğrafçılık ülkemizde de çok fazla taraftara sahip. Facebook grupları, Instagram  İsim+fotoğrafçılık sayfaları ile dolu. İnsanlar fotoğraf çekmeyi ve paylaşmayı seviyor ama malesef bu sayfaların çok azı estetik anlamda güzel fotoğraf paylaşıyor. Bunun başlıca sebebi fotoğrafçılığın sanat olarak değil de anı yakalamak için bir araç olarak görülmesi diyebilirim ama insanlar güzel fotoğraf çektiğini sanıyor. Burda büyük bir sorun var. Aslında bunun da başlıca sebebi fotoğrafçılık öğrenecekleri şöyle güzel sitelerin olmaması diyebiliriz. O yüzden fotoğraf yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz en iyi 10 fotoğrafçılık blogunu derledik.

Fotoğrafçılık bir tutkudur.

1. Amatörden Profesyonele: Tamamen fotoğraf üzerine odaklanmış bir site. Adından da anlaşılacağı üzere amatör fotoğrafçılıktan profesyonelliğe uzanan yolda ihtiyaç duyacağınız her türlü birliyi içeriyor.

2. Enis Yavuz :Yine fotoğrafçılığı tüm boyutlarıyla ele alan bir site. İşin sanat boyutunu ele alan malesef çok fazla yok ama bu site fotoğrafçılığın ruhuna dair ip uçları da barındırıyor.

3. Burak BulutPek aktif bir site gibi durmasa da yine fotoğrafçılık üzerine güzel bir site. Özellikle samimi dili ile amatör fotoğrafçılara ilham olacak çok yazı yazabilirmiş. Umarız bırakmaz.

4. Hakkı CeylanTürkiyenin en eski blogcularından. Fotoğrafçılık ile de ilgilenmesi güzel bir tesadüf olmuş. Çektiği fotoğraflar ve çekim tekniklerini paylaşıyor.

5. PhardonYine tamamen fotoğrafçılık üzerine olmasada fotoğrafçılık kategorisinde çok güzel makaleler bulunduran bir site.

6. Tahir YıldızAslında tamamen fotograf üzerine bir blog değil bu. Ama fotoğrafçılık kategorisi fotoğrafçılıkla ilgili ihtiyaç duyacağınız incelemeler ve teknik bilgiler sunuyor.

7. Blog FotografiumTürkiyenin en büyük online fotograf mağazalarından birinin blogu. Temel olarak, fotoğrafçılık ekipmanlarını tanıtıp, eleştiri yapıyorlar. Para kazandıkları için de en istikrarlısı diyebilirim.

8. Fotopedi: Fotoğrafçılıkla ilgili terimler, ekipman incelemeleri ve çekim teknikleri ile dolu dolu bir fotoğrafçılık blogu.

9. Dijital Fotoğrafçılık :Daha çok fotoğrafçılıkla ilgili haberlere odaklanan bir site.

10. Fotoğraf AşkıBiz de bu alanda elimizden geldiğince öğrendiklerimizi paylaşıyoruz ve sitemizi geliştirme konusunda kararlıyız. Bu bakımından bu listenin son sırasını hak ediyoruz diye düşünüyorum.

Bizim listemiz bu kadar, eğer gözden kaçan, bu alanda çok iyi dediğiniz bloglar varsa lütfen yorum kısmını kullanarak paylaşın ki hep beraber faydalanalım.

 

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.