İyi Müzik Nedir Nerde Bulunur?

“Fotoğrafçılık gezi filan konuşuyorduk, bu da nerden çıktı hacı?” Diyebilirsiniz. Konuşmaya daha yeni başladık, bu işin sonu nereye gider bilmiyorum ama, olabildiğince melankolik halde yazmamaya gayret ediyorum buraya. Zaten içimiz kararıyor her gün medyanın pompaladığı bilgi ve haber kirliliği ile.

Nerden kapıldım bu hisse bilmiyorum ama, bazen beynimin bomboş olduğunu hayal ediyorum. Hiç birşey bilmediğimi. Lan diyorum acaba, okumasak, bilmesek görmesek hatta daha mı mutlu olurduk…

Cevabım hiç de karışık değil, oldukça net. Evet, çok daha mutlu olurdum kendi adıma. Ama ne mümkün, dinimiz bile Oku diyor, anne baba amca, oku adam ol der başka birşey demez. Velakin, artık çok geç, okuduk öğrendik, dolduk taştık… Öğrendikçe bildik sandık bildikçe yenisini aradık buldukça şaşırdık, şaşırdıkça kafamız karıştı… Yani anlayacağınız bombok bir karmaşanın içindeyiz. Her taraftan bir bilgi geliyor, herkesin bir fikri var, hatta o kadar ki herkes her konuda uzman.

Bunu anlamak için insanların facebook duvarlarına bakın, twitter hesaplarını kurcalayın. Ve aynı insanları gerçek hayatta bir görün.

Kendime söz verdim, insanlar hakkında yorum yapmıyorum artık, çünkü onlar her zaman beni şaşırtacakbir şeyler buluyorlar.

Zaten yazının konusu da müzik, iyi müzik. Lan olur mu öyle şey müzik, özneldir, herkesin beğendiği müzik farklıdır, diyebilirsiniz… Ama ben insanı iyi hissettiren müziklerden bahsedecektim, hani dinlediğiniz zaman o anki tüm hüzünlerinizi bir kenara bırakır da şarkıya eşlik edersiniz.

Genelde de mizahla karıştırılmış müziklerdir bunlar, ama sade dinleneni de vardır. Ben sadece bir kaç örnek verip konuyu kapatayım.

Barış Manço abimizin, Domates Biber Patlıcan şarkısı.

Athena grubunun genelde tüm şarkıları,

ve yabancılardan Big D and the Kids den Describing the sky,

Coral dan In the Morning

Ha söylemeyi unuttum, bence iyi müzik sizi melankoliden sıyırabilen müziktir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

scroll to top