İsyan Pazarlanıyor – Joseph Heath ve Andrew Potter [Neden Okumalı?]


İsyan Pazarlanıyor kitabı Joseph Heath ve Andrew Potter tarafından yazılmış küresel kapitalizm ve tüketim toplumu üzerine bir incelemedir. Bu kitapta, Freud’un psikanalizinden Hobbes’un doğa durumundaki insan teorisine kadar bir sürü konuda beyin fırtınasına şahit olacaksınız.

Peki bu kitabı neden okumalısınız?

  • Okumalısınız çünkü basit dili ve değindiği konular sayesinde kendinizi çok şey biliyor hissedeceksiniz. Zaten en iyi kitap insana bildiklerini anlatan kitap değil midir?
  • Okumalısınız çünkü, bir sürü sosyolojik, psikolojik, ekonomik konularda ahkam kesen bu kitabı kolayca anladığınızı hissedeceksiniz. Ağır kitapları da anlayabiliyorum diye hava atabileceksiniz.
  • Okumalısınız çünkü aslında bildiğiniz ama fazla önemsemediğiniz gündelik bazı konuların ne kadar büyük sonuçları olabileceğini göreceksiniz.
  • Okumalısınız çünkü, sosyalizm sosyalizm, komünizm vs ideolojilerine karşı hayatın acımasız ve kapitalist gerçeklerini keşfedeceksiniz. Kapitalizmin aslında insanın doğasında olduğunu ve önlenemeyeceğini anlayacaksınız.

Okumalısınız çünkü bu bir kitap ve kitaplar okumayı hak eder.

İyi Okumalar.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.