Hükümet Şu ‘Öğretmenler Günü’ne Bir El Atmalı

Atatürk’ün baş öğretmenliği kabul ettiği günü öğretmenler günü olarak kutlamaktayız. Bugün yani 24 Kasım öğretmenlere adanmış, öğretmenlik kutsal bir meslek bilinmiş ve onurlandırılmış. Ne güzel! Tüm öğretmenlerin gününü kutlarız bu vesileyle. Ama gördünüz samimi olmadı…

Olmuyor, samimi olmuyor. Öğretmenlik eskiden olduğu gibi kutsal bir meslek filan değil. Öyle denilerek öğretmenlerin gururu okşamak isteniyor ama en başta öğretmenler bunun samimiyetsizliğinin farkında. Mutsuzlar ve bu tür şeylere inanmıyorlar. Zira, hem ekonomik olarak hem de toplumun gözündeki yer olarak öğretmenlik ne “üç ay çalışıp dokuz ay yatılan” bir meslekten başka bir şey değil. Bizzat dönemin başbakanı söylemişti bunu. Maaşları zaten içler acısı bir durumda.

Öyleyse, bırakın hem kendinize hem de öğretmenlere yalan söylemeyi ve gelin şu işe bir el atın. Öğretmenler gününü kaldırın. Zaten yeni gelecek 657 yasasıyla öğretmen tanımını da yok edeceksiniz büyük ihtimal. Hem dünyadan o kişinin bir izini daha silme şansına erişeceksiniz.

Gelin şu işe bir el atın ve öğretmenler gününü kaldırın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: