15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://umityasar.com 300

Fujifilm Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi

Bir hafta öncesinde kaçırdım diye üzüldüğüm Fujifilm x-Workshop etkinliği bir hafta sonra tekrar yapılınca katılmamak olmazdı. İzmir Fujifilm Showroom da yapılan etkinliğe katılıp hem sevdiğim bir hobi hakkında bilgilenecek hem de uzun zamandır almayı planladığım aynasız fotoğraf makineleri hakkında bilgi sahibi olacaktım. Biraz da izmiri gezmemek olmazdı.

Etkinlik, işlerini severek ve beceri ile yapan eğitmen arkadaşların sunumu ile başladı. Genel olarak dslr ve aynasız fotoğraf makineleri arasındaki farklar anlatıldı ve sonrasında da Fujifilm makinelerinin özellikleri ve kullanımları anlatıldı. Fotoğraf çekmeye çıkmadan önce makinelerle çok güzel bir şekilde aşina olmuştuk doğrusu.

Sonrasında ise, çok güzel mekanlarda fotoğraf çekme imkanı bulduk. Ben istediğim fotoğrafları çekemedim orası ayrı konu ama mekanlar ve insanlar güzeldi.

Bu etkinlik boyunca Fujifilm x t20 model fotoğraf makinesini 16-50 bir lens ile kullanma şansım oldu. Makine, küçüklüğü, hafifliği retro tasarımı ve teknik becerileri ile sıradan bir kullanıcıyı fazlasıyla memnun edebilir ama eski bir dslr kullanıcısı olarak aynasız makinenin küçüklüğü beni o kadar da cezbetmedi doğrusu çünkü tutuş için çok küçük kalıyor ve hiç ergonomik değil. Herhalde grip alıp makineyi tekrar büyütmek gerekiyor. O zaman küçük makinenin anlamı ne?

Veslhasıl, atölyeden güzel anılar ve aynasız makineler hakkında kararsızlıkla ayrıldım.

 

 

 

Share:
PREVIOUS POST
Satrancın En Önemli 10 Faydası
NEXT POST
Bucket List #37 – Yamaç Paraşütü
ABOUT
Ümit YAŞAR

Eğitim Fakültesi Mezunu, Sosyoloji okuyor. Psikoloji, sosyoloji ilgi alanı. Bisiklete binmeyi, tenis oynamayı ve fotoğraf çekmeyi sever.

0 Comment

LEAVE A REPLY