2018 Hedefleri – Bir Kenarda Dursun!


2017 yılı benim için oldukça verimsiz geçti diyebilirim. Okumayı planladığım kitapların hiç birini okumadım, hala boynu bükük kitaplıkta duruyorlar. Diğer hobilerimde de kayda değer bir gelişme yok. Yine de 2018 yılı için kendime bir kaç hedef koyma kararı aldım. Bu şekilde belki kendimi motive edebilirim. En azından bir köşede durur. İşte başlıyorum:

  1. Kendimi satranç konusunda geliştirmek: Satranç oynamayı seviyorum ve faydalarının farkındayım. O yüzden bu oyunda 2018 yılı için hedefim 1800 puan seviyelerine gelecek kadar gelişmek. Tabii bunu öğretebilmek adına da istiyorum. Bu alandaki gelişimimi Satrancdersleri.com alanında paylaşıyor olacağım.
  2. Portre fotoğrafçılığında uzmanlaşmak: Bu sene tekrar başladığım diğer hobim de fotoğrafçılık. Fujifilm X-T2 makinem ile bol bol fotoğraf çekip bu alanda özellikle de portre fotoğrafçılığı alanında kendimi uzmanlaştırmak istiyorum. Bunun için şimdiden çok öğretici videolar izledim. İhtiyacım olan sadece bol bol pratik yapmak. Fotoğrafçılık alanındaki serüvenimi fotografaski.com sitemde ve instagramda paylaşmayı düşünüyorum.
  3. Video çekme ve düzenleme konusunda uzmanlaşmak: 2018 yılında çok istediğim şeylerden bir tanesi de video içerikler üretmek ve düzenlemek konusunda kendimi geliştirmek. Final Cut Pro ve Motion X programlarını etkili bir şekilde kullanabilmeyi istiyorum.
  4. Forum sitemi geliştirmek ve üye sayısını artırmak: İngilizce öğretmenlerine yönelik bir forum sitesine sahibim, mebingilizce.com. Bu sitenin içeriğini güçlendirmek ve üye sayısını da en az 5000 olmak üzere artırmayı hedefliyorum. Ayrıca yds sınavına yönelik projemi de gerçekleştirmek.

2018 yılında kendimde gerçekleştirmek istediğim hedefler bunlar. Gerçekleşmesi ümidiyle…

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.